“23 NİSAN, KİMSESİZ ÇOCUKLARIN DA BAYRAMI…”

 

BASIN BÜLTENİ    23.04.2006  

“23 NİSAN, KİMSESİZ ÇOCUKLARIN DA BAYRAMI…” 

      Tüm Türkiye, her yıl büyük coşkuyla kutlanan bir “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı daha kutlamaya hazırlanıyor.

      Ülke genelinde birçok programın ve organizasyonun düzenleneceği 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde başta Başkent Ankara olmak üzere tüm şehir ve ilçe merkezlerinde kutlama programları ve eğlenceler düzenlenecek. Çeşitli ülkelerden Türkiye’ye gelecek olan çocuk misafirler, kutlamalara katılarak ülkemizde edindikleri arkadaşlarının evlerine konuk olacak.

      Kayışdağı Darülaceze Tesislerinde kalan 30 Darülacezeli çocuk da diğer akranları gibi “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutlamaya hazırlanıyor. Yaşları 6-12 arası değişen Kayışdağı Darülaceze sakini 30 çocuk, 23 Nisan Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak olmanın heyecanını yaşıyor.  

     Kayışdağı Darülaceze Çocuk Evi’nde yaşamını sürdüren 30 çocuğun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı şu şekilde olacak : 

  • Darülacezeli 7 çocuk, 23 Nisan Pazar sabahı saat 08.30’da Celal Yardımcı İlköğretim Okulu’nda düzenlenecek olan kutlamalara katılacak. Berivan Çiçek isimli 10 yaşındaki Çocuk evi sakini ise bu kutlamalardaki folklor ekibinde yer alacak.  
  • Cemile Besler İlköğretim Okulu Dans Grubunda yer alan 6 Çocuk evi sakini kız öğrenci, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda düzenlenecek olan kutlama programına katılacak.
  •  Sekiz yaşındaki duyma ve konuşma engelli Çocuk Evi sakini İlknur Aygün, saat 09.00’da Yunus Emre İlköğretim Okulundaki kutlamalar çerçevesinde sahnelenecek olan “ÇANAKKALE” konulu oyunda görev alacak.   
  • Çocuk Evi sakini 30 çocuk, saat 13.00’de, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen etkinliklere katılacak. Katılımcılara sunulan ikramlarla başlayacak olan program, tüm çocukların hep birlikte oynayacakları oyunlarla devam edecek. Çizgi sinema gösterimiyle devam edecek olan etkinlikte son olarak atölye çalışması yapılacak. Katılımcı çocukların tamamının yer alacağı atölye çalışmasında serbest resim uygulaması yapacak olan çocuk evi sakinleri, programın ardından Darülaceze tesislerine dönecek.


 

     DETAYLI BİLGİ İÇİN 

     Emin Gökçegözoğlu  

     İrtibat Tel   : 0216 471 34 60 (6 Hat) Dahili 8623

     GSM    : 0532 690 29 43

     e-mail    : emingokcegoz@gmail.com 

     Adres    : Kayışdağı Cad. No: 65 Küçükbakkalköy/KADIKÖY   
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !